Το Σαλαμινίων Βήμα είναι μια έντιμη προσπάθεια, ανιδιοτελής, που αξίζει την στήριξή σας.

Φ.Κ Με πολυ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιηθήκαν  την Κυριακή  οι Διεθνείς Αγωνες Salamina Epic MTB Cup στην περιοχη ΚΑΝΑΚΙΑ της  Σαλαμινα …  και έκλεισαν  οι πολυήμεροι αγωνες ..

Οργανωτικά ..  Αθλητικά ..  με κορυφαίες συμμέτοχες , και μεγαλο  αριθμού αθλητων απο ολο τον κοσμο … χαρακτηριστικέ απο τους ειδικούς οι κορυφαίοι ως σήμερα στην Ελλαδα αγωνες αυτου του είδους ..

Το εξαιρετικο αθλητικά περιβάλλον στην περιοχη των Κανακιων Σαλαμινος αποδειχθεί για μια ακομα ιδανικο  ..

Η περιοχή κατα γενική ομολογία των ειδικών Ελλήνων και Ξένων   μπορεί να φιλοξενήσει  πολυ σημαντικότερους   αγωνες …

Σημαντικο θα ειναι …ΑΝ … και η εκάστοτε  πολιτική Αρχη αλλα και κοινωνια μας   αντιληφθεί την αξια και το συμφέρον ,  σε αγωνες αυτου του μεγέθους ..

  Εκτος το οτι  μπορεί να  προσελκύσει στο ωραιο και δυνατο  αυτο αθλημα πολλα παιδια .. και αυριανούς αθλητές ..

Η Τελευταία ημέρα (23 Οκτώβριου )  ήταν και η κορυφαία αγωνιστικά λογο και της σημασίας βαθμολογικά για τους αθλητές για την Προσεχή Ολυμπιάδα ..

Η Κυριακη ηταν και ημέρα των μικρών αθλητων που  θαύμασαν τους κορυφαίους αθλητες και μπόρεσαν και αγωνιστήκαν και εκείνοι .. με πολυ παθος θα έλεγα ..

Οι μικροι αθλητες ηλθαν με τις οικογένειες τους  απο ολη την Αττική .. και οχι μονο .. και απολαύσαν  τους αγωνες , την φυση ,  αλλα και την θαυμασια σχεδόν καλοκαιρινή ημέρα ..

Αξίζει να αναφέρουμε την απουσίας εκπροσώπου του Δημου Σαλαμινας και  του Εμπορικού Συλλογου  στην βράβευση των κορυφαίων αθλητών του κόσμου ..

Κατι που άφησε ερωτηματικά και πικρια  στους διοργανωτές …  και εχουν  δικιο  …

 ΣΥΝΕΝΕΥΞΕΙΣ : ΝΑΝΤΙΑ ΦΑΚΑ -ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ

ΚΑΜΕΡΑ -ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ  : ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ

ΜΟΝΤΑΖ : ΜΑΝΟΣ  ΚΙΛΗΜΑΝΤΖΟΣ

 1ο ΒΙΝΤΕΟ : Δηλώσεις διοργανωτών , κομισάριων & Βραβεύσεις

2ο Βιντεο ; στιγμιότυπα αγωνων

Ακολουθούν Φωτογραφιες και πίνακες με την θέση τερματισμού των αθλητών ..

SALAMINA EPIC MTB RACE #6
H.CLASS
23-Οκτ-22
WOMEN ELITE – RESULTS
BIB UCI ID SURNAME NAME COUNTRY TEAM GENDER
102 10030420800 SPECIA Giada ITA WILIER – PIRELLI FACTORY TEAM XCO W
101 10059465024 PEDERSEN Sofie Heby DEN Danish National Team W
110 10011197319 DAUBERMANN Leonie GER KTM FACTORY MTB TEAM W
105 10011144270 MARCHET Giorgia ITA TRINX FACTORY TEAM W
103 10004604450 ŽAKELJ Tanja SLO W
118 10010827002 BENZ Nina GER LEXWARE MOUNTAINBIKE TEAM (LMT) W
122 10015770564 EIBL Ronja GER ALPECIN – FENIX (AFC) W
114 10009828710 NOYMAN Naama ISR Teamisgav W
106 10006646100 BELOMOINA Yana UKR CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM (CPB) W
119 10010091115 SCHWENK Theresia GER RSV Heidelberg W
104 10008674814 GUSTAFZZON Linn SWE Team 31 W
120 10003951015 MICHIELS Githa BEL Belgian Cycling Team W
124 10008819304 BAUMANN Chrystelle SUI Next Ride Racing – Santa Cruz W
108 10011015746 DETILLEUX Emeline BEL Belgian Cycling Team W
121 10015075396 AMES Kim GER jb BRUNEX Superior Factory Racing W
111 10053808409 JACOBSEN Ingrid Boe NOR Halden CK W
116 10011205908 BOSCH PICO Nuria ESP BH TEMPLO CAFES UCC W
112 10009338151 CZENZINKAROVA Jana CZE LIV  ELMTRADE W
115 10009555894 TAUBER Anne NED CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM (CPB) W
129 10023561583 ESTERMANN Rebekka SUI Cube Pro Fermeture Sefic W
117 10010651994 ÖBERG Sara SWE CK Master W
113 10017590124 MOVRIN Vita SLO W
130 10088976767 GIACHOU Eleftheria GRE ALPHA KALLITHEAS W
126 10054160639 SALAMANCA PINZON Maria Jose COL National Team COLOMBIA W
125 10084183553 LURIA Naomi ISR City Cycling Club W
123 10075257230 NAGLIC Marusa SLO W
107 10011218638 TVARUZKOVA Tereza CZE EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN (ETK) W
109 10015770261 KOOPMANS Lotte NED CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM (CPB) W
128 10008822738 PRŮDKOVÁ Barbora CZE Multicraft MTB team W
132 10007934681 FASOI Varvara GRE PORTO LEONE W
133 10063567518 ADAM Alexandra GRE WEST COAST W
134 100 889 768 68 KAROUSOU Eirini Maria GRE KRONOS NIKAIAS W
SALAMINA EPIC MTB RACE #6
H.C.
23-Οκτ-22
MEN ELITE – START LIST
RANK BIB UCI ID SURNAME NAME COUNTRY TEAM GENDER
1 4 10006915070 FORSTER Lars SUI Scott Sram MTB Racing Team MEN
2 21 10009436363 ANDREASSEN Simon DEN Cannondal Factory Team. MEN
3 33 10051224165 SØLVHØJ Oliver DEN Danish National Team MEN
4 2 10008119890 BLUMS Martins LAT CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM (CPB) MEN
5 12 10009586513 BRANDL Maximilian GER Lexware  Mountainbike Team (LMT) MEN
6 22 10010977249 HOLMGREN Gunnar CAN Pivot Cycles OTE MEN
7 8 10011197420 LIST David GER Lexware  Mountainbike Team (LMT) MEN
8 13 10008129590 CARSTENSEN Sebastian Fini DEN National Team MEN
9 11 10015818761 GLENDE Mats Tubaas NOR MEN
10 26 10015750154 PÜNTENER Fabio SUI Biketeam Solothurn MEN
11 6 10011218739 ORR Cameron GBR Great Britain National Team MEN
12 17 10036123083 LILLELUND Tobias DEN Danish National Team MEN
13 42 10008596608 EVENSEN-LIE Eskil NOR Kloppa Offroad klubb MEN
14 31 10016568287 BALMER Alexandre SUI Thömus maxon MEN
15 15 10015818458 RØHME Knut NOR Romeriksåsen SK MEN
16 1 10009586614 DE FROIDMONT Pierre BEL Belgian Cycling Team MEN
17 3 10029925086 AVONDETTO Simone ITA Wilier – Pirelli Factory Team XCO MEN
18 45 10067005459 BAGNON Esteban FRA TEAM BAGNOL JO.WE OMEGA (BJO) MEN
19 20 10047258380 ZATLOUKAL Jan CZE NUTRED SPECIALIZED MEN
20 18 10053899244 GONEN Gil Ly ISR Teamisgav Orbea MEN
21 19 10003917366 MARKT Karl AUS  jb BRUNEX Superior Factory Racing MEN
22 36 10030119692 VITTONE Andreas Emanuele ITA KTM PROTEK ELETTROSYSTEM MEN
23 72 10008833347 VADER Milan NED Jumbo Visma MEN
24 47 10058664873 ANDREASSEN Bjørn DEN Danish National Team MEN
25 62 10030658549 PARISI Yannick ITA Ktm protek elettrosystem MEN
26 10 10020671690 EID Emil Hasund NOR Hunton Hard Rocx MEN
27 73 10009079180 NAGLIC Rok SLO slovenian national team MEN
28 57 10016519989 SOMMER Jan SUI KA BOOM – KRAPF MEN
29 34 10063323604 KONECNY Filip CZE NUTRED SPECIALIZED MEN
30 37 10010183364 BREGENZER Alex GER Eighty-Aid Racing Team MEN
31 40 10009356440 AUCLAIR Raphael CAN Pivot Cycles OTE MEN
32 35 10010776276 MOLNAR Ede-Karoly ROU Romanian National Team MEN
33 64 10034787921 KULL Robin SUI VBT Seetal MEN
34 75 10007712086 MCGLINCHEY Christopher GBR Team Spectra Wiggle Racing P/B Vitus MEN
35 29 10006764722 TITARENKO Dmytro UKR National Team MEN
36 27 10016419858 HORNY Clement BEL Belgian Cycling Team MEN
37 71 10070994886 TRIMAILLE Corentin FRA VTT PASSION Beaucourt MEN
38 56 10055882185 LEPKA Filip CZE Vlow Racing Team MEN
39 28 10079976379 PEÑA FRANCO Nelson COL colombia national team MEN
40 58 10007386229 KRIEG Kevin SUI Team Pedale Simplon MEN
41 60 10065794676 BURNET Pierrick FRA AS Bike Racing MEN
42 78 10006956904 VOBECKY Zdenek CZE FANY CYCLING TEAM MEN
43 65 10068874832 DERRIEU Théo FRA Massi beaumes de Venise MEN
44 59 10054460935 IRMSCER Paul GER SSV MOUNTY ALTENBERG MEN
45 79 10007331463 MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun GRE SCOTT GOLD STAR (SCS) MEN
46 41 10039740981 BOSCH PICO Jaume ESP BH TEMPLO CAFES UCC MEN
47 55 10022112243 MILLINGTON Charlie NZL Nuklear Products racing MEN
48 69 10034789234 SPESCHA Janis SUI Ostschweiz Druck Cycling Team MEN
49 67 10066807621 PAGET Matteo FRA AIX VTT MEN
50 66 10014634250 EICHENBERGER Jan SUI PS CYCLING MEN
51 76 10083559319 GEORGIADIS Nikolaos GRE AEK MEN
52 68 10066950188 PICHON Hugo FRA TEAM CREUSE MAINSAT EVAUX MEN
7 10009545285 PHILIPP Antoine FRA Giant Factory Off Road team MEN
24 10034783776 TREUDLER Finn SUI  jb BRUNEX Superior Factory Racing MEN
25 10009880543 SPESCHA Ursin SUI KA BOOM – KRAPF MEN
30 10056549465 LEVI Eitan ISR Israel national team MEN
38 10060875564 BURTA Roberto-Dumitru ROU Romanian National Team MEN
39 10023350106 VAN DIJK Chris NED TalentNED MEN
44 10075017861 IZQUIERDO Clement FRA TEAM BAGNOL MEN
46 10009998458 MARTINEZ GALVAN Amando MEX FAD-GIANT MX MEN
52 10088307770 TURNER Jacob NZL Green Monkey Velo MEN
77 10051849514 HOLUB Filip CZE AS.OP MEN
14 10011133459 AGOSTINELLI Alessio ITA Ktm protek elettrosystem MEN
5 10008081801 GRIOT Thomas FRA CANYON CLLCTV (CTV) MEN
16 10011012615 ZALTSMAN Tomer ISR JB brunex superior factory racing MEN
23 10043808820 KAISER Leon Reinhard GER TEAM BULLS MEN
32 10073505772 WALTER Andrin SUI WALTER MTB TEAM MEN
43 10008815866 STRÄHLE Sven GER German Technology Racing Team MEN
48 10022014031 ROSE Ethan NZL Kiwi mtb collective MEN
49 10047213823 ŠULC David CZE MONDRAKER Racing Team MEN
50 10030682700 SIFFREDI Matteo ITA SCOTT RACING TEAM MEN
51 10019868715 HANDLEY William NOR Wo2 Max MEN
53 10046240688 MÜLLER Timo SUI Thömus Akros Youngstars MEN
54 10020508410 ROKKE Sondre NOR IF Froy MEN
61 10089919586 KAROUSOS Alexandros GRE KRONOS NIKAIAS MEN
63 10036561405 GLÖCKNER Maxime GER RSV 54 Venusberg MEN
70 101 056 904 73 BALAFAS Iraklis GRE KRONOS NIKAIAS MEN
80 10101239688 ATHANASIADIS Alexandros GRE V.A.O MEN

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Το σχόλιο σας θα δημοσιευθεί αφου εγκριθεί πρώτα απο τον διαχειριστή για την αποφυγή υβριστικού η προσβλητικού περιεχομένου.

Με Μια Ματιά