Το Σαλαμινίων Βήμα είναι μια έντιμη προσπάθεια, ανιδιοτελής, που αξίζει την στήριξή σας.

Τόκιο 2020: Θρίαμβος της ελληνικής ομάδας πόλο επί της Ουγγαρίας

tokio-2020-thriamvos-tis-ellinikis-omadas-polo-epi-tis-oyggarias-561445651

Μία από τις σπουδαιότερες εμφανίσεις στην ιστορία του ελληνικού ανδρικού πόλο πέτυχε η εθνική μας ομάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Νίκησε την Ουγγαρία των πολλών μεταλλίων με 10-9 και έκανε με τον καλύτερο τρόπο «πρεμιέρα» στην κορυφαία αθλητική διοργάνωση.

Τόκιο 2020: Έκτη στο αεροβόλο πιστόλι 10μ. η Άννα Κορακάκη

Η Άννα Κορακάκη μπορεί να μην κατάφερε να επαναλάβει την επιτυχία του Ρίο στο αεροβόλο πιστόλι αλλά η πρόκριση σε έναν τελικό Ολυμπιακών Αγώνων και η 6η θέση σε αυτόν δείχνει το μέγεθος της αξίας την Ελληνίδας αθλήτριας

Πρόκριση στα ημιτελικά για Κυρίδου – Μπούρμπου

Εξαιρετική εμφάνιση και πρώτη θέση στο ρεπεσάζ για τις δύο Ελληνίδες αθλήτριες που προκρίθηκαν στα ημιτελικά της δικώπου ανευ πηδαλιούχου

Ιστιοπλοΐα: Στην 8η θέση ο Κοκκαλάνης, 2η η Καραχάλιου

Στην 8η θέση τερμάτισε ο Βύρων Κοκκαλάνης στην πρώτη διαδρομή των RS:X Ανδρών, τρομερή εμφάνιση από τη Βασιλεία Καραχάλιου, που τερμάτισε στη 2η θέση στην κατηγορία Laser Radial Γυναικών

Στον δεύτερο γύρο ο Παναγιώτης Γκιώνης

Στον δεύτερο γύρο του ολυμπιακού τουρνουά του πινγκ πονγκ προκρίθηκε ο Παναγιώτης Γκιώνης. Ο Έλληνας πρωταθλητής και οδοντίατρος νίκησε με 4-0 τον Σέρβο Ζολτ Πέτε. Τα σετ: 11-6, 11-8, 11-9, 11-8.